V kauze nehody maďarského autobusu pri Verone vzniesli obvinenia

Trosky zhoreného autobusu po tragickej nehode neďaleko Verony 21. januára 2017. Nehoda si vyžiadala šestnásť mŕtvych a 39 zranených. Autobusom po diaľnici A4 cestovali z Francúzska stredoškoláci vo veku od 14 do 18 rokov. Vozidlo po havárii zachvátili plamene. Prečo autobus narazil do podporného piliera diaľničného nadjazdu zatiaľ nie je známe. Foto: TASR/AP

Budapešť 25. mája (TASR) - Prokurátor v talianskej Verone vzniesol obvinenia v kauze tragickej nehody maďarského autobusu z 20. januára 2017 pri tomto meste. Informoval o tom v piatok denník Magyar Idők odvolávajúc sa na talianske regionálne spravodajské servery TG a Pantheon.

Obvinených zo spôsobenia tejto dopravnej nehody je šesť ľudí vrátane vodiča autobusu, píše denník, podľa ktorého mestský súd vo Verone vytýčil úvodné pojednávanie na začiatok októbra.

Medzi obvinenými sú aj dvaja inžinieri starajúci sa o prevádzku talianskej diaľnice A4, na ktorej sa nehoda stala, a ďalej traja inžinieri zo skupiny, ktorá diaľnicu pred odovzdaním v roku 1993 testovala.

Magyar Idők pripomína, že maďarský expert György M. Fekete vo svojej expertíze poukázal na viaceré bezpečnostné nedostatky daného úseku talianskej diaľnice. Prokurátor vo Verone konal na základe tohto posudku.

Autobus so študentmi gymnázia, ktorí sa vracali z lyžiarskeho zájazdu vo Francúzsku, havaroval vlani 20. januára pred polnocou na úseku diaľnice A4 pri Verone. Vozidlo po náraze do mostového piliera zhorelo do tla, pričom zahynulo 16 ľudí.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.