Festival Rotenstein ukáže, ako sa žilo a bojovalo v stredoveku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová

Holíč 26. mája (TASR) - Viac ako 250 účinkujúcich zo Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska sa v sobotu stretlo na stredovekom festivale Rotenstein, ktorý sa tento rok koná na Vodnom zámku Holíč. Počas celého víkendu tu budú táboriť landsknechti, hopliti, rytieri, lukostrelci i kaukliari. Pripravený je aj turnaj v lukostreľbe, vojenský buhurt i konská show.

Organizátori z Agentúry Hektor pripravili pre návštevníkov ukážky života v dobových táboroch, rušné trhovisko i historickú kuchyňu, kde môžu ochutnať rôzne dobové špeciality. Historickú atmosféru podčiarkne množstvo aktivít a ukážok.

Predstavia sa lukostrelci a chýbať nebude ani vojenský buhurt, teda stredoveký turnaj. „Tento rok kladieme dôraz na rôznorodosť a s tým spojené novinky. Hlavnou témou Rotensteinu sú kone, a preto sa ľudia môžu tešiť na veľkolepý turnaj na koňoch a samozrejmosťou sú dobové atrakcie a bohatý detský program,“ informovali organizátori.

Ako pripomenuli, turisti počas soboty a nedele môžu vidieť aj ukážky sokoliarov, divadelné predstavenia, budú i rôzne workshopy. Účinkujúci predvedú aj dobové tance, ukážky stredovekej hudby a šermiarskeho umenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.