Peking povolil Daimleru testovať autonómne vozidlá priamo v meste

Na snímke Daimler CEO Dieter Zetsche. Foto: TASR/AP

Peking 6. júla (TASR) - Hlavné mesto Číny dalo nemeckému výrobcovi automobilov Daimler zelenú a povolilo mu testovať autonómne riadené vozidlá na skutočnej ceste. Nemecky koncern sa tak stal prvým zahraničným výrobcom vozidiel, ktorý získal takúto licenciu v Pekingu.

Peking dal Daimleru, majiteľovi značky Mercedes, povolenie na vysoko automatizovanú jazdu (úroveň 4) na ceste priamo v hlavnom meste po rozsiahlych a podrobných testoch v čínskych skúšobných zaradeniach, uviedla nemecká spoločnosť vo svojom vyhlásení.

Čína tento rok vydala povolenia, ktoré umožňujú skúšky autonómnych vozidiel na bežných cestách v Šanghaji a Pekingu viacerým domácim výrobcom, vrátane šanghajskej automobilky SAIC Motor, start-upu NIO, ktorý vyrába elektromobily, a technologickému gigantu Baidu.

No na to, aby aj nemecká spoločnosť získala oprávnenie, museli vozidlá Mercedes-Benz vybavené dodatočnými technickými aplikáciami spoločnosti Baidu Apollo podstúpiť rozsiahle testovanie v Pekingu a meste Che-pej pre inteligentnú mobilitu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.