Diplomati si uctili M. R. Štefánika cyklojazdou k jeho mohyle

Milan Rastislav Štefánik, archívna snímka. Foto: TASR/

Bratislava 20. júla (TASR) - Americký veľvyslanec na Slovensku Adam Sterling spolu s veľvyslancami a zástupcami iných diplomatických misií na Slovensku sa v piatok vydali na cyklotúru pri príležitosti narodenia slovenského štátnika Milana Rastislava Štefánika (21.7.1880). Ide o jedno z podujatí, ktorými veľvyslanectvo USA oslavuje 100 rokov spoločných vzťahov s Čechmi a Slovákmi a 25 rokov so samostatným Slovenskom.

"Naša ambasáda tento rok oslavuje príbehmi o odvahe byť slobodný - americkými aj slovenskými. Štefánik je skvelým slovenským príkladom človeka, ktorý ukázal odvahu byť slobodný a vytvoriť štát pre Čechov a Slovákov. Je to veľký národný hrdina," povedal pre TASR Adam Sterling.

Účastníci podujatia sa stretli o 10. h pri soche Štefánika neďaleko Slovenského národného divadla. Odtiaľ na bicykloch prejdú 25-kilometrovú trasu k mohyle Štefánika v Ivanke pri Dunaji. Na mieste, kde tento generál a štátnik 4. mája 1919 tragicky zahynul, mu diplomati vzdajú hold položením venca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.