V Starej Lesnej hasiči naďalej odstraňujú následky prívalového dažďa

Na snímke žena sleduje zatopený dom v Starej Lesnej z vybreženého Studeného potoka v Starej Lesnej vo Vysokých Tatrách 19. júla 2018. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava/Stará Lesná 21. júla (TASR) - Hasiči budú v priebehu soboty odstraňovať následky prívalového dažďa, ktorý v stredu (18.7.) večer zasiahol časť severného Slovenska. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Momentálne pomáhajú v obci Stará Lesná v okrese Kežmarok siedmi hasiči z Kežmarku, šiesti príslušníci zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom a štyria dobrovoľní hasiči z obce Žakovce.

"Keďže v chatovej oblasti je stále zaparkovaných niekoľko osobných vozidiel, hasiči spevňujú cestu pomocou štrku a piesku, aby autá mohli bezpečne odísť. Zároveň sa stále vykonáva odčerpávanie vody zo zatopených chatiek a ostatných priestorov," priblížila Farkasová.

Povodeň zasiahla tatranský a podtatranský región v noci zo stredy na štvrtok (19.7.) po výdatných dažďoch. Najviac postihla Starú Lesnú, ale aj Tatranskú Javorinu, mesto Vysoké Tatry, Osturňu, Malú Frankovú i obec Ždiar. Poškodených je aj viacero turistických chodníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.