Na Sinaji údajne zabili veliteľa odnože Islamského štátu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Káhira 23. júla (TASR) - Extrémistická organizácia Islamský štát v nedeľu oznámila, že zahynul jeden z jej vodcov na egyptskom Sinajskom polostrove, abú Džaafar Mukaddasí. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Informácie o Mukaddasího smrti spolu s fotografiou mladého muža ako prvá priniesla agentúra Islamského štátu Amák - bez zverejnenia okolností alebo času jeho úmrtia, pričom ho označila za mučeníka. Podľa IS zomrel Mukaddasí pred niekoľkými dňami.

Bezpečnostné sily v Egypte dlhodobo bojujú proti militantným islamistom, ktorých aktivita nabrala na sile po zosadení islamistického prezidenta Muhammada Mursího v roku 2013.

Vo februári spustil egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí rozsiahlu operáciu zameranú proti islamským militantom na Sinajskom polostrove.

Operácia prebieha za účasti pozemných, námorných i vzdušných síl a týka sa oblastí severného a stredného Sinaja, niektorých častí delty Nílu a pásma Západnej púšte pozdĺž hranice s Líbyou. Od jej spustenia neboli mimo Sinaja hlásené nijaké závažné násilné incidenty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.