Bývalá tenistka Heidi El Tabakhová bude novou kapitánkou tímu Kanady

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Ottawa 4. augusta (TASR) – Bývala tenistka Heidi El Tabakhová nahradila vo funkcii kapitánky kanadského fedcupového tímu Sylvaina Bruneaua. El Tabakhová, ktorej kariérnym maximum v rebríčku WTA bolo 146. miesto, povedie tím prvýkrát v 1. kole II svetovej skupiny proti Holandsku (9.-10. februára).

“Je pre mňa veľkou cťou prijať túto funkciu. Som veľmi vďačná za možnosť prispieť k rozvoju tenisu v Kanade a vrátiť tak niečo športu, ktorý mi dal tak veľa. Poznám kanadské hráčky veľmi dobre a mám dôveru v tento tím. Už teraz sa neviem dočkať februárových zápasov,“ povedala El Tabakhová pre stránku fedcup.com.

Doterajší kapitán Bruneau končí vo funkcii po šiestich rokoch a bude sa sústrediť výhradne na svoju úlohu šéftrénera Národného ženského programu. “Fed Cup je veľmi ťažká a časovo náročná súťaž. Z toho dôvodu chápem a rešpektujem rozhodnutie Asociácie, ktorá chce, aby som sa naplno venoval funkcii šéftrénera. Máme veľmi veľa talentovaných hráčok a mojou úlohou je naplno rozvinúť ich potenciál. Som presvedčený, že Heidi bude výbornou kapitánkou a prajem jej veľa šťastia,“ povedal Bruneau.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.