Popradská nemocnica hostila prvého zahraničného lekára

Ilustračná snímka. Foto: TASR Roman Hanc

Poprad 6. augusta (TASR) - V nadväznosti na vytvorenie centra excelentnosti na Ortopedickom oddelení Nemocnice Poprad, a. s., vzniklo v popradskej nemocnici školiace stredisko pre operácie totálnych endoprotéz spoločnosti B.Braun. Primár ortopedického oddelenia Pavol Kalina nedávno zapojil do operačného tímu prvého zahraničného lekára. Je ním Haim Shtarker z Galilee Medical Center v izraelskom meste Nahariya.

„Keďže lekári našej nemocnice zrealizujú ročne priemerne 800 až 900 takýchto operácií, prednosta izraelskej Kliniky ortopédie a pediatrickej ortopédie doktor Shtarker počas štyroch dní sledoval ich priebeh. Postupne operatérovi aj asistoval a nakoniec pod mojím vedením niekoľko operácií zrealizoval," uviedol Kalina. Izraelský odborník často pomáha zraneným z neďalekej Sýrie.

Generálny riaditeľ popradskej nemocnice Peter Petruš dodal, že s týmto prvým kontaktom školiaceho strediska nemocnica nadviazala spoluprácu na výmenu rezidentov. „Tí sa naučia naše osvedčené postupy, a naopak, naši lekári budú mať možnosť poznať iné metódy, ktoré prinesú na naše pracovisko. Vzájomná výmena informácií s odborníkmi z rôznych krajín bude vzájomne prospešná a užitočná pre lekárov i liečených pacientov," uzatvára Petruš.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.