Colníci pristihli na Orave Poliaka, ktorý prevážal tabak bez dokladov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Colný úrad Trnava

Žilina 8. augusta (TASR) – Colníci pristihli na Orave poľského vodiča, ktorý bez potrebných dokladov prevážal 215 kilogramov tabakových listov. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Doplnila, že pri kontrole dodávky našli colníci v batožinovom priestore dve veľké škatule plné tabakových listov. "Vodič - konateľ spoločnosti zaoberajúcej sa obchodom tvrdil, že sú to len vzorky tabaku, ktoré má previezť do Maďarska. Keď ho však colníci vyzvali na predloženie dokladov od prepravovaného tovaru, zistili, že žiadne nemá," uviedla Chríbiková.

"Vo výpovedi neskôr ako účel použitia tovaru uviedol jeho predaj a tiež to, že pochádza z Lotyšska. Spôsob a pôvod jeho nadobudnutia ale preukázať nevedel. Colníci tabakovú surovinu zabezpečili a škodu, ktorá vznikla pri úniku na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, vyčíslili na 15.948 eur," dodala hovorkyňa žilinského CÚ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.