OPÄŤ SA ZAPOTÍME: Dnes bude najteplejšie, toľkoto stupňov nás čaká

Tropické teploty prinášajú zdravotné riziká. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 9. augusta (TASR) - Horúci tropický vzduch bude na území Slovenska až do konca pracovného týždňa. Vo štvrtok meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) očakávajú jeden z najteplejších dní. Od 14. do 18. h bude vo väčšine krajov 35 až 36 stupňov Celzia.

"Uvedená teplota vzduchu je v danom ročnom období a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb vysoká," uviedol SHMÚ na svojej webstránke. Preto vydal výstrahu druhého stupňa pre Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj a pre okresy Lučenec, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Myjava a Nové Mesto nad Váhom, ktorá platí aj v piatok. Vo východnej časti územia platí výstraha prvého stupňa, teplota by tu mala dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia.

Počasie by sa malo zmeniť cez víkend, kedy bude prevažne veľká oblačnosť a na viacerých miestach dážď, prehánky, miestami búrky.

Slovensko čakajú ďalšie horúce dni aj noci

V noci na štvrtok teplota opäť na niektorých miestach, prevažne na západe Slovenska, neklesla pod 20 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zaznamenal najvyššie minimum - 23,4 stupňa Celzia na stanici Holíč. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Teplota v noci presiahla 20 stupňov Celzia aj v Senici, Plaveckom Štvrtku, Radošovciach, Bratislave, Siladiciach, Myjave, Jablonici alebo Budinej.

"Aj nasledujúca noc bude tropická, pričom minimum teploty vzduchu bude na väčšine územia ešte o niečo vyššie ako dnes. K nášmu územiu sa totiž od západu priblíži studený front, pred ktorým zosilnie vietor a teplota tak bude klesať ešte pomalšie ako uplynulú noc," uviedol SHMÚ.

Podľa meteorológov bude vo štvrtok na väčšine územia 35 až 36 stupňov Celzia. Vydali preto výstrahu druhého stupňa medzi 14. a 18. h, ktorá bude vo väčšine krajov a okresov platiť aj v piatok 10. augusta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.