Centrum Levada: Putinovu zahraničnú politiku podporuje 16 % Rusov

Na archívnej snímke Vladimir Putin. Foto: TASR/AP

Moskva 9. augusta (TASR) - V Rusku klesol počet ľudí, ktorí veria, že prezident Vladimir Putin bráni štátne záujmy.

Vyplýva to z prieskumu nezávislého Analytického centra Jurija Levadu, známeho ako Centrum Levada, o ktorom vo štvrtok informovala rozhlasová stanica Echo Moskvy.

O tom, že Putin sa stará o štátne záujmy, je presvedčených 17 percent respondentov. Echo Moskvy pre porovnanie uviedlo, že v roku 2016 si tým bolo istých 25 percent ľudí.

Smerovanie Putinovej zahraničnej politiky podporuje 16 percent opýtaných (2016 - 22 percent).

Z prieskumu vyplynulo aj konštatovanie, že respondentom sa nepáči, že Putin je spojený "s veľkým kapitálom". Účastníkom prieskumu prekážajú i Putinove vzťahy "so skorumpovanými politikmi". Časť opýtaných uviedla, že Putinovi sú "záujmy národa cudzie".

Okrem toho sociológovia Centra Levada zaznamenali pri prieskume uskutočnenom začiatkom augusta nárast protestných nálad v ruskej spoločnosti, čo zjavne súvisí s vládnymi plánmi na zvýšenie veku odchodu do dôchodku. Pravdepodobnosť, že sa v Rusku budú konať masové protesty s ekonomickými požiadavkami, prvýkrát od roku 2009 prekonala hranicu 40 percent, vyplýva z prieskumu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.