Výbuch plynu v provincii Balúčistán zrejme neprežilo 13 baníkov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Karáči 13. augusta (TASR) - Všetkých 13 baníkov, ktorí uviazli v zrútenej uhoľnej bani v pakistanskej provincii Balúčistán na juhozápade krajiny, je zrejme mŕtvych. Oznámili to v pondelok miestne úrady.

"Vytiahli sme už osem tiel, pričom úsilie o záchranu zvyšných piatich stále pokračuje, ale šance na ich prežitie sú veľmi chabé," povedal pre agentúru Anadolu hlavný banský inšpektor provincie Balúčistán.

Baníci uviazli v podzemí neďaleko mesta Kvéta v nedeľu po tom, ako v bani vybuchol plyn. Kvéta je metropolou Balúčistánu, provincie bohatej na nerastné suroviny.

V tejto provincii, kľúčovej trase multimiliardového Čínsko-pakistanského ekonomického koridoru (CPEC), sa už stalo veľa banských nešťastí - predovšetkým z dôvodu slabých bezpečnostných podmienok.

Pri dvoch banských tragédiách v Balúčistáne zahynulo v máji približne 23 baníkov a niekoľko ďalších utrpelo zranenia. Podľa miestnych úradov zahynie v Pakistane každý rok zhruba 100-200 baníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.