Smer-SD: Nikdy nezabudneme na nevinné obete okupácie

Na archívnej snímke zľava Juraj Blanár, Robert Kaliňák, Robert Fico, Peter Pellegrini, Ján Richter. Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 21. augusta (TASR) - Najsilnejšia parlamentná strana Smer-SD považuje 21. august za významný deň, ktorý ukázal, že aj vo víre historických udalostí má každý človek slobodu rozhodnúť sa konať v súlade so svojím svedomím. Strana to uviedla na sociálnej sieti pri príležitosti 50. výročia vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa.

Podľa strany Roberta Fica v období normalizácie bolo perzekvovaných státisíce Slovákov a v každej rodine sa nájde niekto, komu zásadný postoj v tomto prelomovom období na dve desaťročia trpko zasiahol do profesijného aj osobného života. "Nikdy nezabudneme na nevinné obete okupácie. Ich pamiatka je pre nás mementom, že štátna suverenita a možnosť rozhodovať o vlastnej krajine nie je samozrejmosťou, ale vysoko cenenou hodnotou," dodal Smer-SD.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.