Real po obrate vyhral v Girone, Lopetegui: Hráči ukázali mentálnu silu

Na archívnej snímke Julen Lopetegui. Foto: TASR/AP

Madrid 27. augusta (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili aj vo svojom druhom ligovom vystúpení v sezóne a spolu s FC Barcelona sú na čele La Ligy. V nedeľu vyhrali na ihrisku Girony presvedčivo 4:1 aj napriek tomu, že od 16. minúty prehrávali po góle domáceho Borju Garciu.

Ešte do prestávky sa o vyrovnanie postaral "panenkovskou" penaltou kapitán Sergio Ramos, ktorý ako stopér strelil aspoň jeden gól už v 15. sezóne La Ligy za sebou. V 52. minúte premenil druhú jedenástku Realu Karim Benzema a o sedem minút neskôr sa presadil aj Gareth Bale. Skóre stretnutia uzavrel v 80. minúte svojím druhým presným zásahom Benzema.

V základnej zostave trénera Julena Lopeteguiho nedostali opäť príležitosť hviezdy uplynulého svetového šampionátu - stredopoliar Luka Modrič a brankár Thibaut Courtois. "Mužstvo ukázalo veľkú mentálnu silu, pretože to bol veľmi ťažký zápas. V každom ďalšom stretnutí nastúpime vždy proti silnému súperovi a potrebujeme mať k dispozícii celý káder. Máme troch výborných brankárov, túto situáciu riešime každý deň. Keylor Navas chytal v nedeľu veľmi dobre. Na každom poste máme veľkú konkurenciu a to je pre tím dobre," citoval portál marca.com trénera "bieleho baletu" Julena Lopeteguiho.

Real nastúpi v 3. kole La Ligy na domácom ihrisku proti Leganes. Duel je na programe v sobotu 1. septembra o 20.45 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR