Fond na podporu kultúry národnostných menšín vyplatil 3,5 mil. eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR Marko Erd

Bratislava 17. septembra (TASR) - Fond na podporu kultúry národnostných menšín (FPKNM) do 14. septembra 2018 vyplatil z celkovej sumy schválených dotácií už 3.413.200 eur. "Do rovnakého dátumu uzatvoril fond 522 zmlúv s úspešnými žiadateľmi o dotáciu,“ informoval web FPKNM.

Odborné rady všetkých národnostných menšín navrhli v rámci rozhodovacieho procesu v roku 2018 podporiť 1447 projektov v celkovej sume 7.388.624 eur. "V septembri chceme vyplatiť podstatnú časť dotácií a október využiť už na zverejňovanie výziev pre rok 2019," informoval fond na stránke www.kultminor.sk.

Nevyčerpané finančné prostriedky vo výške 291.376 eur sa týkajú peňazí pre bulharskú, českú, poľskú, srbskú, rómsku a maďarskú národnostnú menšinu. O tieto peniaze neprídu, jednotlivé nevyčerpané sumy zvýšia ich dotačný balík v roku 2019.

FPKNM ako nová verejnoprávna inštitúcia fungujúca od júla 2017 nahradila predchádzajúci dotačný systém, ktorým doteraz štát podporoval menšinovú kultúru prostredníctvom dotačného programu v gescii Úradu vlády SR. Fond má k dispozícii osem miliónov eur zo štátneho rozpočtu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.