Počet obetí nehody trajektu v Tanzánii stúpol na najmenej 148

Na snímke z Tanzanijského Červeného kríža, dobrovoľníci Červeného kríža počas záchrannej operácie a pátrania po nezvestných z prevráteného trajektu na Viktóriinom jazere v Tanzánii 21. septembra 2018. Foto: TASR/AP

Dar es Salaam 22. septembra (TASR) - Počet ľudí, ktorí zahynuli vo štvrtok pri prevrátení trajektu na Viktóriinom jazere v Tanzánii, v sobotu stúpol na najmenej 148. Informoval o tom tanzánijský minister dopravy Isack Kamwelwe po tom, ako záchranári v sobotu z jazera vylovili ďalších vyše desať tiel.

V rozhovore pre miestny rozhlas Kamwelwe uviedol, že počet obetí zrejme ešte stúpne, keďže podľa indícií záchranárov sú v prevrátenom trajekte ešte ďalšie telá obetí.

K nešťastiu došlo vo štvrtok medzi ostrovmi Ukara a Ukerewe, údajne iba niekoľko metrov od dokov na ostrove Ukerewe. Trajekt MV Nyerere viezol i náklad.

Presný počet ľudí na palube trajektu MV Nyerere stále nie je známy - odhaduje sa, že ich mohlo byť aj vyše 300. Za veľmi pravdepodobnú príčinu nešťastia sa považuje prekročenie nosnosti lode, uviedol v sobotu predstaviteľ tanzánskych úradov John Kijazi.

Tanzánijský prezident John Magufuli po lodnom nešťastí vyhlásil v krajine trojdňový štátny smútok a vyzval na zadržanie osôb, ktoré nesú zodpovednosť za nehodu.

Podobné incidenty sú na tomto najväčšom jazere Afriky pomerne časté. V roku 1996 sa tam pri prevrátení preťaženého trajektu MV Bukoba utopilo viac než 800 ľudí. Išlo o jedno z najväčších nešťastí trajektov v 20. storočí.

Viktóriino jazero sa nachádza medzi Tanzániou, Keňou a Ugandou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.