Pápež František pricestoval na návštevu do Lotyšska

V rámci tretieho dňa cesty po pobaltských krajinách sa František zúčastnil na ekumenickej modlitbe v evanjelickej katedrále v hlavnom meste Riga. Foto: TASR/AP

Riga 24. septembra (TASR) - Pápež František pricestoval v pondelok do Lotyšska, aby obyvateľov tejto pobaltskej krajiny, ktorí znášali sovietsku a nacistickú okupáciu, povzbudil v kresťanskej viere, ktorá tam zotrvala. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

V rámci tretieho dňa cesty po pobaltských krajinách sa František zúčastnil na ekumenickej modlitbe v evanjelickej katedrále v hlavnom meste Riga. Popoludní bude pápež sláviť svätú omšu v bazilike v Aglone, neďaleko východnej hranice Lotyšska s Ruskom.

Po príchode do krajiny František pochválil kresťanského ducha, ktorý umožnil Lotyšsku zniesť dve sovietske okupácie a tiež okupáciu nemeckých nacistov počas druhej svetovej vojny. V súvislosti s tým povedal: "Poznáte veľmi dobre cenu za slobodu, ktorú ste si museli znova a znova vybojovať."

V Lotyšsku žije 25 percent evanjelikov, 19 percent pravoslávnych a 16 percent katolíkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.