Na folklórnom festivale v Ružinove bude rusínska svadba aj SĽUK

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 13. októbra (TASR) - Na folklórny festival v bratislavskom Ružinove, ktorý sa začal v piatok (12.10.), zavíta zo Srbska výstava Slovenská krása v ľudovom kroji, návštevníci zažijú rusínsku svadbu v podaní folklórneho súboru Tarasa Ševčenka aj predstavenie SĽUK-u.

V Dome kultúry Ružinov sa v sobotu program začne vystúpeniami folklórnych súborov z rôznych kútov Slovenska. Večer organizátori pripravili súťaž slovenských primášov, teda vedúcich hudobníkov v cimbalových alebo iných kapelách. Slováci žijúci v Srbsku ukážu svoje kroje a party, návštevníci môžu vidieť tradičnú rusínsku svadbu a večer vyvrcholí predstavením To najlepšie zo SĽUK-u s výberom ľudových tancov a piesní v podaní profesionálneho tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny.

Okrem vystúpení organizátori pripravili aj sprievodný program, teda tvorivé dielne, filmy a dokumenty, ukážku remesiel, predaj tradičných výrobkov či kurz ľudových tancov. Hostia sa môžu odfotiť v tradičnej slovenskej izbe.

V piatok sa návštevníci mohli zúčastniť na diskusii o tom, či už nastal čas cenzurovať kultúru, zažili ľudovú veselicu so Šenkvickou muzikou či ochutnávku vína.

"Folklórny festival tradične patrí medzi obľúbené podujatia v Ružinove. Som rád, že aj tento rok Cultus pripravil pre všetkých návštevníkov zaujímavý a bohatý, až dvojdňový program," hovorí starosta Ružinova Dušan Pekár.

Podujatie organizuje mestská časť s Cultus Ružinov a vstup na festival je pre Ružinovčanov zadarmo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.