Moody's ako posledná zvýšila rating Portugalska do investičného pásma

Sídlo medzinárodnej ratingovej agentúry Moodys v New Yorku Foto: TASR/AP

Lisabon 13. októbra (TASR) - Ratingová agentúra Moody's zvýšila rating Portugalska o jeden stupeň na Baa3, čím ho opätovne posunula do investičného pásma. Zároveň stanovila stabilný výhľad, čo znamená, že v najbližšom období nepočíta so zmenou ratingu.

Vo svojej správe z piatka (12.10.) agentúra Moody's uviedla, že zmena ratingu odráža zlepšenie vo fiškálnej aj hospodárskej oblasti. Najnovší hospodársky rast a úsilie v oblasti fiškálnej konsolidácie sú výraznejšie, než sa očakávalo ešte pred rokom.

Agentúra zároveň poukázala na udržateľnosť verejného dlhu. Ten, ako uviedla, postupne klesá a aj keď pokles je iba mierny, riziko, že by malo dôjsť k negatívnemu obratu, je obmedzené.

Moody's bola doteraz poslednou z troch veľkých ratingových agentúr, ktorá držala rating Portugalska v neinvestičnom pásme. Konkurenčné agentúry Fitch a Standard & Poor's posunuli rating Portugalska do investičného pásma už minulý rok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.