Slovnaft do svojej siete investoval od roku 2015 vyše 80 mil. eur

Areál Slovnaftu, archívna snímka. Foto: TASR/Tomáš Halász

Bratislava 19. októbra (TASR) - Do svojej maloobchodnej siete, vrátane modernizácie a prestavby predajní, investovala spoločnosť Slovnaft od roku 2015 viac ako 80 miliónov eur. Informovala o tom v piatok na stretnutí s novinármi riaditeľka maloobchodnej siete Slovnaft Timea Reicher.

V tomto roku sa podľa jej informácií napríklad úplne zrekonštruovali diaľničné čerpacie stanice Zeleneč a Dolná Streda. V budúcom roku plánuje Slovnaft do maloobchodnej siete investovať takmer 27 miliónov eur.

"V najbližšom období plánujeme zrekonštruovať a modernizovať aj čerpaciu stanicu Sekule v smere na Českú republiku. V budúcom roku chceme významnejšiu modernizáciu troch diaľničných čerpacích staníc a celkový počet tzv. kaviarenských čerpacích staníc by mal dosiahnuť 227 z celkového počtu 253. Najväčšími plánovanými rekonštrukciami diaľničných čerpacích staníc budú Zlaté Piesky, Zamarovce a diaľničné dvojičky Janovníky," spresnila Reicher.

Skupina Slovnaft je rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných látok. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej skupiny MOL.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.