Z boja o starostovskú stoličku vo V. Poli odstúpil nezávislý kandidát

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Veľké Pole 7. novembra (TASR) - Nového starostu si budú vyberať obyvatelia obce Veľké Pole v okrese Žarnovica v sobotňajších komunálnych voľbách spomedzi dvoch kandidátov. Zapisovateľka miestnej volebnej komisie Helena Richterová potvrdila, že nezávislý kandidát na starostu Štefan Bartoš z boja o starostovskú stoličku odstúpil. O priazeň miestnych obyvateľov sa tak bude uchádzať súčasný starosta František Demeter (Smer-SD) a vedúca predajne Emília Jokálová (SNS).

Obecné zastupiteľstvo pracuje vo Veľkom Poli v päťčlennom zložení. O tieto miesta má záujem celkom desať kandidátov. Za poslancov kandidujú Štefan Bartoš (nezávislý), Milena Demeterová (Smer-SD), Štefan Dűreš (nezávislý), Stanislava Jagdvirthová (nezávislá), Jozef Maruška (Smer-SD), Jaroslav Naď (nezávislý), Tibor Naď (nezávislý), Stanislav Unterfranc (Smer–SD), Tibor Unterfranc (Smer–SD) a Gejza Uram (Smer-SD).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.