Zisk výrobcu autokomponentov Schaeffler v 3. kvartáli klesol

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Herzogenaurach 7. novembra (TASR) - Nemecký dodávateľ automobilových dielov Schaeffler v stredu oznámil, že sa sústredí na zníženie nákladov po tom, ako jeho zisk v 3. štvrťroku klesol a podnikateľské podmienky sa zhoršili. Podľa riaditeľa Klausa Rosenfelda v súčasnosti je dôležitá "nákladová a kapitálová disciplína".

Toto oznámenie prišlo len deň po tom, ako Schaeffler informoval, že zatvorí dva závody v Británii, v Plymouthe na juhu Anglicka a v Llanelli vo Walese. Len 15 % komponentov vyrobených v Spojenom kráľovstve zostáva na tomto trhu, väčšina z nich sa vyváža do Európskej únie. Tretí závod v Sheffielde bude pokračovať v prevádzke.

Čistý zisk firmy Schaeffler v 3. štvrťroku 2018 klesol o 16 % na 257 miliónov eur. Spoločnosť už na konci októbra znížila svoju prognózu zisku za rok 2018 s odvolaním sa na zhoršenie situácie na trhu s automobilmi v Číne.

Tržby Schaeffler v 3. kvartáli vzrástli medziročne o 2,5 % na 3,5 miliardy eur, zatiaľ čo zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) po úprave o jednorazové položky klesol o 14,7 % na 355 miliónov eur.

Najväčšia divízia spoločnosti Schaeffler dodáva diely a komponenty pre automobilový priemysel.

Schaeffler nie je jediná spoločnosť, ktorej spôsobuje problémy obchodný spor medzi Spojenými štátmi a Čínou v dôsledku čoho čínski spotrebitelia odkladajú nákup automobilov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.