V Moldave nad Bodvou volia voliči rôznych vekových kategórií

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Moldava nad Bodvou 10. novembra (TASR) – Starší aj mladší voliči chodia odovzdať svoj hlas počas sobotňajších komunálnych volieb vo volebnom okrsku číslo päť v Moldave nad Bodvou v okrese Košice-okolie. Pre TASR to povedala predsedníčka okrskovej volebnej komisie Lýdia Baščúrová.

"Zatiaľ je priebeh volieb bezproblémový. Čo sa týka voličov, vekovo je to približne vyrovnané. Teraz chodia v hojnom počte,“ povedala s tým, že väčší nápor očakávajú aj v popoludňajších hodinách, kedy sa viacerí obyvatelia vrátia domov z práce, prípadne keď pôjdu na nočnú zmenu. Podľa jej slov evidujú aj prvovoličov.

Obálku s hlasovacími lístkami vhodila do volebnej schránky aj Anna Šiváková, ktorá volebnú miestnosť navštívila s manželom. „Prišli sme voliť, aby sme vylepšili situáciu v našom meste. Rozmysleli sme si, koho budeme voliť a koho pokladáme za najlepšieho, aby pracoval v náš prospech,“ povedala s tým, že v rámci rodiny sa o tom nebolo potrebné radiť. „S manželom sme spolu dosť dlho, máme už rovnaké názory,“ dodala.

 Moldave nad Bodovou si voliči vyberajú primátora zo šiestich kandidátov. O post poslanca sa pôvodne uchádzalo 47 ľudí, jedného však odvolala politická strana. Obyvatelia si v piatich volených obvodoch zvolia spolu 13 poslancov.

Mesto Moldava nad Bodvou má približne 10.440 obyvateľov, z toho je 7975 oprávnených voličov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.