Seniori z domova v Likavke už majú odvolené, záleží im na budúcnosti

Komunálne voľby 2018. Foto: TASR Milan Drozd

Likavka 10. novembra (TASR) – Desiatky starších voličov z domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v liptovskej obci Likavka už odovzdali svoj hlas kandidátom v komunálnych voľbách. Keďže im zdravotný stav nedovoľuje voliť v príslušnej volebnej miestnosti, v ranných hodinách k nim zavítali členovia miestnej volebnej komisie s prenosnou urnou.

Klienti tohto centra považujú voľby za svoje právo i povinnosť. Podľa 81-ročnej voličky Boženy je potrebné, aby náš štát niekto udržiaval. „Viete, vo svete sa deje všeličo. Chceme, aby štát stál na pevných nohách. Preto som dnes prišla odovzdať svoj hlas,“ uviedla pre TASR.

Ďalší z obyvateľov domova, 87-ročný dôchodca pripomenul, že rozhodujeme o budúcnosti na najbližšie roky. „Ide predsa o to, aby sme si volili takých ľudí, ktorí dokážu niečo pre nás urobiť, prípadne vylepšiť,“ upozornil.

Na voľby dohliadali priamo v centre členovia okrskovej volebnej komisie č. 2. „Priebeh volieb je bezproblémový. Všetko je v poriadku,“ povedala členka okrskovej volebnej komisie č. 2 Mária Slašťanová.

Starostov, primátorov a komunálnych poslancov môže v sobotňajších voľbách od 7. do 22. h voliť viac ako 4,4 milióna obyvateľov SR. Výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí budú zverejnené na webovej stránke www.volbysr.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.