Viac ako tristo novinárov podpísalo vyhlásenie odsudzujúce výrok Fica

Na archívnej snímke predseda SMER - SD Robert Fico. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 14. novembra (TASR) - Viac ako 300 slovenských novinárov sa rozhodlo podpísať vyhlásenie, v ktorom odsudzujú výrok predsedu strany Smer-SD Roberta Fica na adresu médií. Jeho znenie v stredu zverejnili viaceré slovenské spravodajské weby.

Fico kritizoval to, akým spôsobom novinári informovali o výsledku Smeru v komunálnych voľbách. Odkázal im, že jeho strana chce vyhrať aj parlamentné voľby s dôvetkom: "Nech vás komediantov medzi novinármi dobre trafí". Podpísaní novinári to považujú za "absolútnu stratu súdnosti". Navyše to označili za "cynické voči rodinám Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej".

Tiež pripomínajú, že stáli za odhalením viacerých škandálov na slovenskej scéne. V tzv. otvorenom liste uvádzajú, že Fico "verbálne útočí na novinárov a šíri konšpirácie len pár dní pred 17. novembrom, keď si pripomíname boj o našu slobodu, a to aj slobodu slova a zhromažďovania sa".

Fica za výroky na novinárov a organizátorov protestov Za slušné Slovensko kritizovala aj slovenská sekcia Asociácie európskych novinárov. Poukázala na to, že "média sú súčasťou dialógu v demokratickej spoločnosti, systému kontroly politickej moci a úsilie viesť trvalú vojnu s nimi len potvrdzuje, že nie každý politik si vidí na špičku nosa".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.