A. Danko odcestoval do Prahy, v českom parlamente vystúpi s prejavom

Na archívnej snímke Andrej Danko. Foto: TASR Jakub Kotian

Bratislava 14. novembra (TASR) - Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) odcestoval v stredu predpoludním do Prahy, kde sa zúčastní ako čestný hosť otvorenia 21. schôdze Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR, na ktorej zároveň vystúpi s prejavom. Stredajšie zasadnutie Poslaneckej snemovne bude venované 100. výročiu prvého zasadnutia Česko-Slovenského Revolučného národného zhromaždenia. TASR o tom informoval Dankov hovorca Tomáš Kostelník.

Danko sa podľa jeho slov stane prvým politikom zo Slovenska, ktorý sa postaví za rečnícky pult pred poslancov českého parlamentu. 

"Je to pre mňa obrovská česť, že po 25 rokoch samostatnosti Slovenskej republiky a Českej republiky sa naše vzťahy stali natoľko vrúcnymi, že môžem vystúpiť na parlamentnej pôde u našich bratov. Je to pre mňa ešte výnimočnejšie preto, že som nielen prvým Slovákom, ktorý dostal tú česť, ale som po Borisovi Jeľcinovi a Paulovi Ryanovi tretím zahraničným politikom, ktorému bolo umožnené rečniť pred českými poslancami v ére ich samostatnosti," uviedol ešte pred odletom do Prahy Danko. 

Okrem prejavu absolvuje Danko počas návštevy v českom parlamente i stretnutie s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radkom Vondráčkom. Podvečer sa predseda NR SR vráti do Bratislavy.

Vystúpenie v českom parlamente bude už tretím zahraničným zákonodarným zborom, v ktorom bude Danko rečniť. Prvým bola ruská Štátna duma, kde vystúpil počas vlaňajšej oficiálnej návštevy Ruskej federácie. Prejav predniesol predseda NR SR tiež v júni v pléne srbského parlamentu. 

Osobitná spravodajkyňa TASR Lucia Schmidtová

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.