Veľké banky urýchľujú presun časti pracovných miest z Londýna do EÚ

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Londýn 20. novembra (TASR) - Veľké banky v londýnskej finančnej štvrti City urýchľujú svoje plány na presun časti podnikania do Európskej únie (EÚ) pred vystúpením Británie z bloku.

Podľa správy z Londýna, z ktorej citovala spoločnosť Dow Jones Newswires, sa banky snažia zabezpečiť si prístup na európsky trh vzhľadom na neistotu a politické otrasy v Spojenom kráľovstve v súvislosti s plánom brexitu.

Finančné inštitúcie už potvrdili, že 1800 pracovných miest v sektore finančných služieb opúšťa londýnsku City.

Konkrétne, bankári z Deutsche Bank, BNP Paribas, Crédit Agricole, Credit Suisse, Société Générale, Standard Chartered a UBS potvrdili, že presúvajú časť pracovných miest z Londýna do EÚ.

Vysokopostavený bankár, ktorý nechcel byť menovaný, pre Financial News povedal, že dostal 1 milión libier (1,12 milióna eur) na investície do informačných technológií, ale v Londýne nemôže minúť ani penny. "Nálada sa veľmi zhoršila," vyhlásil.

Britský kabinet síce 14. novembra schválil návrh dohody o brexite, ktorý mu predložila premiérka Theresa Mayová, ale hneď v nasledujúci deň v reakcii naň odstúpil z postu minister pre brexit Dominic Raab a vzápätí aj štátny tajomník pre Severné Írsko Shailesh Vara. Hlasovanie o dohode v britskom parlamente je veľmi neisté.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.