Popredný český huslista Pavel Šporcl sa vracia do Bratislavy

Foto: Ars ante portas, o. z.

Bratislava 26. novembra (OTS) - Popredný český huslista Pavel Šporcl sa vracia do Bratislavy s celkom novým vianočným programom a skvelými hosťami: sopranistkou Janou Šrejmou Kačírkovou, sólistkou Národného divadla v Prahe a dvojnásobnou držiteľkou ceny Thálie a harfistkou svetového renomé Janou Bouškovou, sólistkou Českej filharmónie. Ich spoločný koncert, v ktorom nebudú chýbať ani vianočné melódie a koledy z jedného z najpredávanejších albumov roka Christmas on the Blue Violin, ktoré Pavel Šporcl nahral v roku 2017 s preslávenou Kráľovskou liverpoolskou filharmóniou, sa bude konať v pondelok 10. decembra 2018 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave o 19:00 hod., sprevádzaný Janáčkovým komorným orchestrom z Ostravy.

I v tomto roku si huslista Pavel Šporcl pre svojich poslucháčov pripravil nový vianočný program. V prvej polovici sviatočne ladeného koncertu predvedie obľúbené a známe vety z barokových koncertov pre husle, sláčikové nástroje a basso continuo či Antonia Vivaldiho či Georga Fridricha Händla sprevádzaný Janáčkovým komorným orchestrom. Barokový program zakončí kompletným predvedením Vianočného concerta grossa č. 8 g moll op. 6 Arcangela Corelliho.

Iskrivú hudbu barokových majstrov v druhej polovici večera vystrieda program rýdzo vianočný, zložený z prekrásnych vianočných melódií, piesní a kolied z celého sveta, a to v špeciálnej úprave pre sólové husle a orchester. Chýbať nebudú populárne vianočné piesne, Schubertovo duchovné Ave Maria, Pásli ovce Valasi ani hymna českých Vianoc Narodil sa Kristus Pán.

Výnimočný program nadviaže na prvý vianočný album Pavla Šporcla Christmas on the Blue Violin, ktorý nahral v roku 2017 s preslávenou Kráľovskou liverpoolskou filharmóniou pre hudobné vydavateľstvo Universal Music. Toto unikátne album získalo v minulom roku Platinovú dosku za predaj a zaradilo sa do rebríčka TOP 10 najpredávanejších svetových álb naprieč žánrami. Veľmi úspešné bolo taktiež rovnomenné vlaňajšie turné Vianoce na modrých husliach, ktoré potešilo na trinásť tisíc poslucháčov po celej Českej republike. Záznam z koncertu nakrútila Česká televízia v pražskom Fóre Karlín, ktoré Pavel Šporcl so svojimi hosťami dvakrát celkom vypredal.

PAVEL ŠPORCL – VIANOCE 2018
Pondelok 10. decembra 2018, 19.00 hod.
Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu v Bratislave

Účinkujú:
Pavel Šporcl – husle
Jana Šrejma Kačírková – soprán
Jana Boušková – harfa
Janáčkov komorný orchester

Vstupné: 35 € / 25 € seniori nad 62 rokov, deti do 10 rokov, ZŤP
Predpredaj v sieti Ticketportal.
ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.