V bratislavskej Redute sa predstaví kórejský KBS Symphony Orchestra

Ilustračná snímka. Foto: Slovenská filharmónia/Ján Lukáš

Bratislava 26. novembra (TASR) - V stredu 28. novembra sa v Slovenskej filharmónii uskutoční tretí koncert cyklu Mimoriadne koncerty. "V Koncertnej sieni privítame hosťujúce teleso - juhokórejský KBS Symphony Orchestra zo Soulu. Orchester patrí vo svojej domovine medzi najstaršie symfonické zoskupenia, jeho história siaha do roku 1956," TASR informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova.

Orchester sa každoročne predstaví na viac než stovke vystúpení. Za dirigentským pultom bude stáť jeho šéfdirigent Yoel Levi, ktorý zastáva tento post od roku 2014. "Patrí k popredným svetovým dirigentom a je známy svojím rozsiahlym repertoárom a majstrovskou interpretáciou. V rokoch 1988 – 2000 bol hudobným riaditeľom Atlanta Symphony. Zastával post šéfdirigenta Bruselskej filharmónie (2001 – 2007) a Orchestre national d'Île de France (2005 – 2012). Bol prvým Izraelčanom, ktorý pôsobil ako stály hosťujúci dirigent Izraelskej filharmónie," priblížila umelca, ktorý v roku 1978 vyhral 1. cenu na medzinárodnej dirigentskej súťaži v Besancone a následne pôsobil šesť rokov ako asistent Lorina Maazela a rezidenčný dirigent Cleveland Orchestra.

KBS Symphony Orchestra uvedie v Bratislave populárny program. Na úvod koncertnú predohru Karneval Antonína Dvořáka. Nasledovať bude technicky náročný Koncert pre klavír a orchester č. 3 d mol, op. 30 Sergeja Rachmaninova z roku 1909. Sólový part zaznie v interpretácii kórejského klavírneho virtuóza Yekwona Sunwoo, držiteľa zlatej medaily z 15. ročníka medzinárodnej klavírnej súťaže Van Cliburna (2017). "Ako prvý Kórejčan, ktorý vyhral zlatú medailu na Cliburnovej súťaži, vystúpi v sezóne 2018/2019 na koncertoch s Mníchovskou filharmóniou pod taktovkou Valeryho Gergieva v Soule a po boku ďalších zahraničných telies," dodala.

V druhej polovici koncertu je na programe Symfónia č. 5 e mol, op. 64 Piotra Iľjiča Čajkovského. Koncert sa začne o 19.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.