Kandidátka na starostku obce Zavar žiada prepočítanie hlasov voličov

Ilustračná snímka. Foto: TASR Oliver Ondráš

Zavar 28. novembra (TASR) – S návrhom na vyhlásenie neplatnosti volieb do samosprávnych orgánov obce Zavar pri Trnave sa na Ústavný súd SR obrátila kandidátka na starostku Dana Benešová. Vo volebnej sťažnosti žiada, aby boli hlasy voličov sčítané zákonným spôsobom, čo sa podľa nej nestalo.

Sťažovateľka uvádza, že v obidvoch volebných komisiách v obci sa spočítavali hlasy tak, že v každej tri dvojice členov sčítali vždy tretinu hlasov, v jednej komisii boli členovia komisie vo viacnásobnom príbuzenskom vzťahu k voleným kandidátom do obecného zastupiteľstva. "V žiadnej komisii nebola urobená krížová ani žiadna iná kontrola odovzdaných hlasov voličov a posúdenia platnosti hlasov," konštatovala. Konanie mohlo mať podľa sťažovateľky vplyv na výsledok volieb na starostu a poslancov v obci Zavar. "Žiadam, aby boli hlasy voličov opätovne zákonným spôsobom prepočítané," povedala pre TASR Benešová.

Podľa vyhlásených výsledkov volieb sa starostom stal doterajší poslanec obecného zastupiteľstva Lukáš Sochor (nezávislý) s počtom hlasov 547 z celkových 920 odovzdaných. Na druhom mieste skončila Benešová (Smer-SD) s 327 hlasmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.