Miláno a Štokholm odprezentovali kandidatúry na ZOH 2026

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Tokio 28. novembra (TASR) - Talianske Miláno a švédsky Štokholm odprezentovali v stredu v Tokiu svoje kandidatúry na zimné olympijské hry v roku 2026. Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach pripustil, že neexistuje žiadny náhradný plán, ak by sa tieto dve ponuky neujali.

Miláno plánuje zorganizovať hry spoločne s neďalekým lyžiarskym strediskom Cortina d'Ampezzo. "Obyvatelia mesta vyjadrili projektu podporu, na čom som veľmi hrdý," povedal starosta Milána Giuseppe Sala delegátom z 206 olympijských výborov z celého sveta. Sala citoval čísla z prieskumu, ktorý vykonal MOV, a ktorý ukázal, že 83 percent občanov v regióne súhlasilo s tým, že budú hostiť ZOH. "Ponúkame príťažlivosť Álp, najkrajších hôr na svete a mesto Miláno, ktoré je svetovo uznávanou značkou, ako aj symbolom štýlu a elegancie," dodal Sala.

Predseda Švédskeho olympijského výboru Mats Arjes vyhlásil, že nápad zorganizovať ZOH bol odvážny, nový a zábavný. Ďalší člen národného výboru Richard Brisius opísal hlavné mesto Švédska ako "krásne a ohromujúce mesto, ktoré ponúka všetko, čo chcete."

O organizáciu ZOH 2026 malo pôvodne záujem sedem miest. Postupne však odpadli Sion, Graz, Sapporo, Erzurum a Calgary. Hostiteľské mesto oznámia v júni v Lausanne vo Švajčiarsku. ZOH v roku 2022 sa uskutočnia v Pekingu. Informovala agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.