Mladí ľudia v uliciach vyjadria solidaritu s ľuďmi žijúcimi s HIV/AIDS

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 29. novembra (TASR) – Mládež Slovenského Červeného kríža (SČK) vyjadrí od štvrtka do soboty (1.12.) v uliciach siedmich slovenských miest sviečkovým pochodom solidaritu s ľuďmi žijúcimi s HIV/AIDS. TASR o tom informovala Silvia Kostelná zo SČK.

"Počet ľudí žijúcich s HIV/AIDS narastá, napriek tomu, že možnosti prevencie existujú. Práve prevencia je základnou témou, na ktorú sa aktivity Mládeže SČK v tejto oblasti zameriavajú," povedala Kostelná. V priestoroch Kultúrneho centra Dunaj v Bratislave sa v piatok (30.11.) stretne 18 tímov mladých ľudí z celého Slovenska na Národnej súťaži HIV/AIDS prevencie pre stredné školy. Súťaž pripravila Mládež SČK a stredoškoláci si v nej porovnajú svoje vedomosti o víruse HIV, spôsobe prenosu i ochrane a budú mať tiež možnosť prejaviť svoju kreativitu.

Sviečkové pochody v týchto dňoch organizujú mládežníci SČK vo viacerých mestách. Vo štvrtok sa sviečkový pochod uskutoční v Rožňave, o deň neskôr v Bratislave, Nových Zámkoch, Leviciach a Liptovskom Mikuláši. V sobotu sa pochody uskutočnia v Snine a v Košiciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.