Nezamestnanosť v Česku klesla v októbri na nové historické minimum

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Praha 30. novembra (TASR) - Nezamestnanosť v Česku v októbri klesla na nové historické minimum, keď sa priblížila k iba 2-percentnej hranici. Uviedol to v piatok Český statistický úřad (ČSÚ).

Podľa údajov ČSÚ, ktoré zverejnil server novinky.cz, dosiahla nezamestnanosť v Česku v októbri 2,1 %. Oproti októbru predchádzajúceho roka to predstavuje pokles o 0,5-percentuálneho bodu. Medzi mužmi predstavovala nezamestnanosť 1,9 % a medzi ženami 2,9 %.

"Celková miera nezamestnanosti 2,1 % je na historicky najnižšej úrovni od roku 1993," uviedol riaditeľ odboru štatistiky trhu práce a rovných príležitostí ČSÚ Dalibor Holý. Ako dodal, s najvyššou mierou nezamestnanosti zápasila Česká republika v 1. polroku 2000, keď prekročila hranicu 9 %.

Nezamestnanosť v Česku je už dlhodobo rekordne nízka. To ale vytvára tlak na zvyšovanie miezd, keďže zohnať nových zamestnancov je pre firmy stále náročnejšie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.