Británia zakázala obchodom so zvieratami predávať šteňatá a mačatá

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Londýn 25. decembra (TASR) - Britská vláda zakázala predaj šteniat a mačiat prostredníctvom tzv. tretej strany, aby obmedzila fungovanie množiarní a sťažila činnosť nesvedomitým obchodníkom, ktorí neberú ohľad na potreby zvierat.

Štátny tajomník pre oblasť zaobchádzania so zvieratami David Rutley uviedol, že ide o súčasť "záväzku zaistiť domácim miláčikom správny štart do života", informovala v pondelok tlačová agentúra AP.

Rozhodnutie zakázať predaj šteniat a mačiat prostredníctvom obchodov nasledovalo po verejnej konzultácii, ktorá ukázala, že veľká väčšina Britov takýto zákaz podporuje. Ľudia, ktorí chcú mladého psa alebo mačku, sa budú musieť po novom obrátiť priamo na chovateľov alebo zariadenia hľadajúce pre zvieratá nový domov.

Skupiny presadzujúce práva zvierat nové opatrenie britskej vlády privítali ako dôležitý krok vpred. Podľa veterinára Marca Abrahama, zakladateľa organizácie Pup Aid, sa zvýšia nároky na zodpovednosť množiteľov a sťaží sa predaj šteniat a mačiat dovezených pašerákmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.