Sviatky v slovenských väzniciach strávilo takmer 220 cudzincov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 26. decembra (TASR) - Vianočné sviatky za mrežami v slovenských väzeniach strávilo takmer 220 väzňov z cudziny.

V polovici decembra sa v ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a v ústavoch na výkon väzby nachádzalo dovedna 219 právoplatne odsúdených a obvinených cudzích štátnych príslušníkov. Informoval TASR riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Adrián Baláž.

K tomuto dátumu bolo v slovenských väzeniach 87 obvinených - z toho 82 mužov a päť žien. Právoplatne odsúdených strávilo Vianoce na Slovensku 132 cudzincov - z toho 124 mužov a osem žien.

Najviac z počtu cudzincov tvorili Česi v počte 52 väzňov. Nasledovalo 33 Ukrajincov a 18 Poliakov. Po nich zase cudzinci z Rumunska, Maďarska a Srbska.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov zo vzdialenejších krajín boli Vietnamci, v počte osem väzňov. Nasledujú Nigérijčania, ktorých bolo šesť. Z exotickejších či vzdialenejších krajín v slovenských ústavoch registrovali aj občanov Sierra Leone, Kamerunu, Iraku, Mongolska a Sýrie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.