Moscovici: EK zverejní prognózu pre Taliansko vo februári

Na archívnej snímke Pierre Moscovici. Foto: TASR/AP

Brusel/Miláno 22. januára (TASR) - Európska komisia nebude komentovať prognózu Medzinárodného menového fondu (MMF), ktorý znížil odhad rastu talianskej ekonomiky v roku 2019. A dodala, že svoje revidované prognózy pre Taliansko a ostatné krajiny Európskej únie (EÚ) zverejní na budúci mesiac.

MMF znížil odhad rastu hrubého domáceho produktu (HDP) Talianska v roku 2019 na 0,6 % z predchádzajúceho 1 %. Komisia, ktorá vlani v novembri predpovedala talianskej ekonomike v tomto roku rast o 1,2 %, v utorok odmietla povedať, či túto prognózu vo februári reviduje smerom nadol.

"Komisia o niekoľko týždňov prehodnotí svoje vlastné prognózy nielen pre Taliansko, ale pre celú EÚ," povedal eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici v utorok novinárom v Bruseli.

Nové štvrťročné prognózy sa očakávajú 7. februára.

Taliansky denník La Repubblica však v utorok napísal, že Európska komisia zníži prognózu hospodárskeho rastu Talianska v roku 2019 na 0,6 %, alebo aj "mierne" viac. Domnieva sa však, že nová prognóza bude zodpovedať aktuálnym odhadom HDP Talianska, ktoré uverejnili talianska centrálna banka a Medzinárodný menový fond.

Talianska vláda pritom očakáva tento rok nárast HDP o 1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.