Workshopy v osvetovom stredisku v Nitre ukážu výtvarné techniky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo

Nitra 28. januára (TASR) – Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre bude neprofesionálnych umelcov zaúčať do tajov výtvarných techník a tvorby. Pripravilo pre nich workshopy s názvom Výtvarné cestičky, ktoré sa budú v KOS konať 16. a 23. februára.

Ich cieľom je priblížiť záujemcom o výtvarnú tvorbu výstavbu obrazu z fotografie. "Naučia sa z fotky vytvoriť štylizovanú kresbu z dôrazom na zjednodušenie a vypustenie nepotrebných vecí. V úvode sa tiež zoznámia s miešaním farieb a získajú informácie o ich teórii a tiež o vytvorení vlastnej farebnej škály. Výsledkom bude maľba krajiny," uviedla Zdenka Smrečková z KOS.

Ako pripomenula, zámerom organizátorov workshopu je rozšírenie poznatkov neprofesionálnych výtvarníkov o technikách maľby. "Zároveň ich chceme motivovať k vlastnému hľadaniu umeleckej cesty s dôrazom na správne využitie výtvarných výrazových nástrojov, prostredníctvom maľby akrylom, prípadne suchým pastelom," dodala Smrečková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.