Poisťovňa získala od živnostníkov a zamestnávateľov 62 miliónov eur

Sociálna poisťovňa, ilustračné foto. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 28. januára (TASR) - Sociálna poisťovňa už niekoľko rokov informuje živnostníkov (SZČO) o aktuálnom nedoplatku poistného. V roku 2018 rozoslala živnostníkom a ostatným SZČO spolu takmer 220.000 správ (SMS a e-mailov). Na základe týchto upozornení SZČO dodatočne uhradili meškajúce poistné na sociálne poistenie v celkovej výške 4,68 milióna eur.

"V minulom roku sme upozorňovali na nedoplatky aj zamestnávateľov. Rozoslali sme im takmer 445.000 upozornení formou sms a e-mailov. Na základe nich zamestnávatelia dodatočne uhradili meškajúce poistné v celkovej výške 57,53 milióna eur. Spolu so SZČO tak dodatočné úhrady po upozorneniach v roku 2018 dosiahli 62 miliónov eur," vyčíslil Peter Višváder, hovorca poisťovne.

Okrem toho Sociálna poisťovňa upozorňovala zamestnávateľov aj na neodovzdané mesačné výkazy poistného a príspevkov za ich zamestnancov. Odoslala 136.000 správ, na základe ktorých jej zamestnávatelia dodatočne zaslali takmer 20.000 mesačných výkazov.

Projekt pripomínania nedoplatkov, resp. neodovzdaných mesačných výkazov verejnosť od začiatku vnímala pozitívne, ako ústretový krok Sociálnej poisťovne. Upozornenia pomáhajú poistencom a odvádzateľom poistného vyhnúť sa nedoplatkom a problémom v budúcnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.