Vo Venezuele zadržali piatich zahraničných novinárov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Caracas 31. januára (TASR) - Venezuelské úrady zadržali piatich zahraničných novinárov, ktorí pokrývali súčasnú situáciu v tejto latinskoamerickej krajine v súvislosti so snahou opozície odstaviť od moci prezidenta Nicolása Madura. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s tým, že ďalších dvoch čilských novinárov tamojšie úrady deportovali.

Dvaja zo zadržaných novinárov pochádzajú z Francúzska, dvaja z Kolumbie a jeden zo Španielska. Poslední traja zmienení žurnalisti - ktorí prišli z Kolumbie, aby pokrývali narastajúce nepokoje -, pracovali pre španielsku tlačovú agentúru EFE. O ich zadržaní informovala šéfka venezuelskej pobočky EFE Nelida Fernandezová.

Madrid medzitým vyzval venezuelské úrady na "okamžité" prepustenie zadržaných španielskych novinárov.

Podľa nemenových diplomatických zdrojov boli dvaja francúzski novinári zadržaní v utorok, keď pred prezidentským palácom nakrúcali zábery pre televízny program Quotidien. Zadržali aj miestneho producenta, ktorý s nimi pracoval.

Dvaja čilskí novinári boli zadržaní v utorok neďaleko prezidentského paláca a po 14 hodinách deportovaní z krajiny, uviedol čilský minister zahraničných vecí Roberto Ampuero. Dôvodom ich zadržania bol pohyb "v bezpečnostnej zóne".

Venezuelský minister zahraničných vecí Jorge Arreaza v stredu uviedol, že zahraniční novinári vstúpili do krajiny bez pracovných povolení. K najnovším zadržaniam sa nevyjadril.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.