Zachránení migranti na lodi Sea Watch 3 zakotvili na Sicílii

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Catania 31. januára (TASR) - Loď vezúca 47 zachránených migrantov zakotvila vo štvrtok v sicílskom prístave Catania, a to po niekoľkodňovom čakaní. Informoval o tom dopisovateľ tlačovej agentúry AFP. Posádka lode sa pritom obáva žaloby, keďže taliansky krajne pravicový minister vnútra Matteo Salvini sa pokúša zastaviť príchod nových migrantov.

Záchranná loď Sea Watch 3, plaviaca sa pod vlajkou Holandska, čakala pri pobreží Sicílie od piatka 25. januára a na palube mala ľudí zachránených 19. januára v Stredozemnom mori pri brehoch Líbye - nakoniec plavidlo dostalo povolenie zakotviť v pobrežnom meste Catania, keďže ďalších šesť krajín EÚ súhlasilo, že si ich prerozdelí.

Taliansky premiér Giuseppe Conte v stredu uviedol, že okrem Talianska je ochotné prijať migrantov Luxembursko, Nemecko, Francúzsko, Portugalsko, Rumunsko a Malta.

V Štrasburgu sídliaci Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) už v utorok 29. januára vyzval taliansku vládu, aby "urobila čo najrýchlejšie všetky potrebné kroky" a poskytla migrantom na palube Sea Watch 3 zdravotnú starostlivosť, vodu i potraviny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.