Rada pozemkového fondu má mať o dvoch členov viac

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bratislava 1. februára (TASR) - Rada pozemkového fondu má mať po novom o dvoch členov viac. Parlament posunul do druhého čítania návrh zákona o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách z dielne poslancov koaličnej strany SNS.

Táto rada je jedným z orgánov Slovenského pozemkového fondu. Poslanci navrhujú zvýšiť počet jej členov. Jeden má byť zvolený na základe návrhov organizácií združujúcich mestá a obce a druhý má byť zvolený na návrh Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK).

V súčasnosti rada pozostáva z 11 členov. "Vzhľadom na zrýchlenie rozhodovacích procesov rady a aplikačné problémy, či už v súvislosti s uskutočňovaním jednoduchých pozemkových úprav, daňovou problematikou a nájomnými vzťahmi s vyžívaním poľnohospodárskej pôdy, si prax žiada, aby členom rady bol aj zástupca z organizácií združujúcich obce, ako aj zástupca SPPK," zdôvodnili poslanci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.