O. Žarnay s právom na kvalitné pracovné prostredie a klímu neuspel

Na snímke Oto Žarnay. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 1. februára (TASR) - Pedagogickí a odborní zamestnanci nedostanú nové právo, ktorým malo byť právo na kvalitné pracovné prostredie a pracovnú klímu bez nadmerne zaťažujúcich patologických javov v pedagogickom kolektíve. Národná rada (NR) SR totiž odmietla novelu zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch z dielne poslanca NR SR Ota Žarnaya (nezaradený).

Právnou normou chcel zaviesť účinnejší postup pri odhaľovaní, odstraňovaní a prevencii nežiaducich patologických javov v pedagogických kolektívoch a tiež rozšíriť práva pedagogických a odborných zamestnancov. "Medzi zaťažujúce patologické javy radíme napríklad rôzne formy psychického teroru (mobbing a bossing), šikanovanie, obťažovanie a ďalšie," uviedol Žarnay.

Jeho návrh mal tiež rozšíriť povinnosti riaditeľov škôl a školských zariadení. "Zákon ukladá riaditeľovi školy zabezpečiť pracovné prostredie a pracovnú klímu tak, aby pedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci mohli vykonávať pedagogickú a odbornú činnosť bez nadmerne zaťažujúcich patologických javov v pedagogickom kolektíve," priblížil Žarnay.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.