Aliancia za rodinu: Prezident musí byť hlasom za rodinu

Na archívnej snímke predseda Aliancie za rodinu (AZR) Anton Chromík. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 5. marca (TASR) - Prezident SR má byť hlasom rodiny, tvrdí Aliancia za rodinu (AZR). Oslovila preto ôsmich relevantných kandidátov na prezidenta, aby prostredníctvom rozhovoru informovali voličov o svojich názoroch a hodnotách. Na webovej stránke aliancie nájdu voliči odpovede tých, ktorí reagovali.

"Zdá sa nám, že diskusie o prezidentských kandidátoch presiahli hranice únosnosti. Môžeme spolu hlboko nesúhlasiť, máme slobodu výberu kandidáta, ale vždy rešpektujme ľudskú dôstojnosť. Chce to viac pokoja," uviedol predseda AZR Anton Chromík.

Podľa Chromíka je prezident vzorom, môže otvoriť témy, ktoré sú podstatné, môže napríklad podať otázky referenda na preskúmanie ústavnému súdu. Je preto podľa neho dôležité poznať názory kandidátov.

Vo výbere sú kandidáti, z ktorých sa dá vybrať, myslia si predstavitelia aliancie. Ku konkrétnym kandidátom sa nevyjadrili, pretože chcú byť nadstranícki. Hodnoty rodiny, ktoré podporujú, sú podľa nich spoločné pre všetkých.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.