SR má v rámci EÚ na rok 2019 viacero priorít, medzi nimi aj voľby

Na archívnej snímke pohľad na Bratislavský hrad. Foto: TASR, Pavel Neubauer

Bratislava 6. marca (TASR) - Pre Slovensko budú v kontexte pracovného programu Európskej komisie na rok 2019 prioritou napríklad iniciatívy v oblasti dohody na novom viacročnom finančnom rámci alebo dobudovanie energetickej únie. Vyplýva to z výročnej správy o členstve SR v EÚ, ktorú v stredu schválila vláda.

Medzi ďalšie priority patrí akčný plán pre obehové hospodárstvo, dobudovanie hospodárskej a menovej únie, jednotného digitálneho trhu a bezpečnostnej únie. Pre Slovensko budú tiež podľa materiálu dôležité doriešenie zdaňovania v digitálnom hospodárstve alebo iniciatívy v oblasti potravinového dodávateľského reťazca v EÚ, mechanizmu EÚ v oblasti civilnej ochrany či komunikácie s občanmi.

Dominantnou témou podľa rezortu diplomacie, ktorý materiál vláde predložil, v roku 2019 ostane aj odchod Spojeného kráľovstva z EÚ a nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu, v ktorých následkom brexitu dôjde k prerozdeleniu kresiel. "Výzvou pre SR bude zvýšenie volebnej účasti vo voľbách do EP, ktorá patrí dlhodobo k najnižším v rámci EÚ," konštatoval v tejto súvislosti rezort.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.