H. Maas považuje opätovné odmietnutie dohody o brexite za nedbalosť

Heiko Maas, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Berlín 13. marca (TASR) - Opätovné odmietnutie dohody o spôsobe vystúpenia Británie z Európskej únie aj po tom, ako Londýn vyjednal dodatočné zmeny, je zo strany britského parlamentu prejavom "nedbalosti". Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas to uviedol v reakcii na utorňajšie hlasovanie britských zákonodarcov, informovala agentúra AP.

Maas pripomenul, že EÚ na žiadosť Británie prišla tento týždeň s "ďalekosiahlymi dodatočnými ponukami a ubezpečeniami". Rozhodnutie Dolnej komory britského parlamentu nepodporiť dohodu o tzv. brexite ani po druhý raz -- hoci premiérka Theresa Mayová a predseda Európskej komisie ohlásili v predvečer hlasovania "právne záväzné zmeny" -- znamená "čoraz väčšie približovanie sa scenára" neriadeného odchodu Británie z Únie, konštatoval šéf nemeckej diplomacie.

"Kto túto dohodu odmieta, zahráva sa nedbalým spôsobom s blahom občianok a občanov, ako aj hospodárstva," uviedol Maas vo vyhlásení zverejnenom v utorok večer. Nemecko sa podľa neho "najlepšie, ako sa len dá, pripravilo na tento najhorší možný prípad". Stále však dúfa, že počas 17 dní, ktoré zostávajú do plánovaného termínu, sa podarí neriadené ukončenie členstva Británie v EÚ odvrátiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.