M. Šefčovič: Neskrývam, že výsledky budem očakávať s napätím

Na snímke kandidát na post prezidenta SR Maroš Šefčovič počas 1. kola prezidentských volieb 16. marca 2019 v Bratislave. Foto: TASR Jakub Kotian

Bratislava 16. marca (TASR) - So záujmom, ktorý je sprevádzaný i napätím, bude výsledky sobotňajšieho prvého kola volieb prezidenta SR očakávať Maroš Šefčovič. Prezidentský kandidát to pred médiami priznal krátko po tom, ako s manželkou Helenou a deťmi odvolil v priestoroch Základnej školy Alexandra Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch.

„Musím povedať, že to veľmi intenzívne prežívam, predsa len, na prezidenta kandidujete len raz za život,“ povedal Šefčovič. Opätovne vyjadril veľké poďakovanie svojim najbližším za podporu počas kampane, poďakoval sa i svojim priaznivcom, ale tiež všetkým, ktorí počas soboty prídu voliť.

Po odchode z volebnej miestnosti zamieri s rodinou na slávnostný obed, popoludní si chce trochu zašportovať a potom už bude s priateľmi očakávať výsledky prvého kola. "Budem na ne čakať s napätím, ale zároveň i vedomím, že v predvolebnej kampani sme urobili maximum a zrozumiteľne sme prezentovali myšlienky, s ktorými sa uchádzam o dôveru ľudí," uviedol Šefčovič. "Ľudia rozhodnú," skonštatoval pri otázke, ako pre neho voľby dopadnú.

Volebné miestnosti v sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta SR sú otvorené od 7.00 h do 22.00 h. Volebné právo má vyše 4,45 milióna občanov žijúcich na Slovensku a v zahraničí. Na to, aby bol prezident zvolený už v prvom kole, musel by jeden z kandidátov získať nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov. Pokiaľ sa tak nestane, bude sa konať druhé kolo. Plánované je na 30. marca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.