I. Piliar: Polícia funguje, radikálne organizačné zmeny by som nerobil

Na snímke kandidát na post prezidenta Policajného zboru SR Ivan Piliar počas vypočutia na Výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť 10. apríla 2019 v Bratislave. Foto: TASR Martin Baumann

Bratislava 10. apríla (TASR) - Polícia je fungujúca inštitúcia, aj keď nie vždy reaguje podľa predstáv verejnosti. Vyhlásil to kandidát na funkciu policajného prezidenta — riaditeľ banskobystrickej krajskej polície Ivan Piliar počas vypočúvania v parlamentnom brannobezpečnostnom výbore.

Radikálne organizačné zmeny by v polícii ako jej šéf nerobil. "Najväčší problém vidím v stabilizácii policajného zboru, lebo široká verejnosť momentálne nemá záujem o túto prácu. Myslím si, že jedným z dôvodov je aj finančné ohodnotenie policajného zboru," povedal poslancom.

Problém vidí aj v riadiacej činnosti policajtov. Vo funkciách chce morálne a profesionálne zdatné osobnosti. Takí v polícii podľa Piliara sú, ale skúsenosti v riadení nemajú kde získavať. "Navrhoval by som zmenu v štúdiu," doplnil.

Piliar kandiduje na odporúčanie policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý na post kandiduje tiež. "Vyhodnotil moju minulosť a povedal, že by bolo dobré, keby som sa uchádzal o tento post," uviedol Piliar.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.