V centrách ÚĽUV-u možno bližšie spoznať veľkonočné remeslá a zvyky

Ilustračná snímka. Foto: TASR Róbert Fritz

Bratislava 10. apríla (TASR) - Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) organizuje podujatie k blížiacej sa Veľkej noci. Uskutoční sa vo štvrtok (11. 4.) vo všetkých troch regionálnych centrách (Banská Bystrica, Bratislava, Košice), kde ožijú tradičné ľudové remeslá a zvyky s veľkonočnou tematikou. V sobotu (13. 4.) sa do Veľkej noci v ÚĽUV-e zapojí aj predajňa a galéria v Tatranskej Lomnici.

"V Bratislave odštartujeme podujatie o 14. hodine predvádzaním pletenia korbáčov vo Dvore remesiel na Obchodnej ulici a zdobením kraslíc v predajni ÚĽUV na Námestí SNP," informuje Paulína Vatrtová z ústredia.

V programe sú aj tvorivé dielne, prednášky, vystúpenie detského folklórneho súboru Vienok s pásmom Vítanie jari a iná hudba. Tematické podujatie s názvom Chlieb náš každodenný poodhalí spojitosť medzi pečením chleba a ľudovou umeleckou výrobou. Je pripravené v spolupráci s Poľským klubom – spolkom Poliakov a ich priateľov na Slovensku. Workshopy s Poľským klubom obsahujú aj prípravu chlebového cesta z kvásku a výrobu ľanových vreciek na chlieb.

Samostatný program majú ostatné regionálne centrá. Bližšie informácie o podujatiach a časový harmonogram sú na internetovej stránke www.uluv.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.