Prechod na eKasy sa veľkej časti taxikárov takmer nedotkne

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 11. apríla (TASR) - Prechod na nový systém finančnej správy eKasa sa veľkej časti taxikárov takmer nedotkne. Väčšina z nich totiž používa aplikáciu finančnej správy Virtuálna registračná pokladnica (VRP), na ktorú nie je treba žiadať nový kód pokladnice, ani žiadať o novú VRP. Jedinou zmenou je zadanie evidenčného čísla vozidla v nastavení polohy VRP, informovala vo štvrtok Finančná správa SR.

"V mobilnej aplikácii VRP v hlavnom menu je treba kliknúť na umiestnenie pokladnice. Taxikár si následne vyberie z možností typov umiestnenia typ INÉ a vyplní textový popis polohy, v ktorom uvedie evidenčné číslo vozidla," uviedla hovorkyňa Finančného riaditeľstva Ivana Skokanová. Nastavenie budú musieť taxikári aktualizovať aj v prípade, že zmenia vozidlo, alebo bude VRP používať iný taxikár. Rovnaký postup platí aj v prípade, ak taxikár nebude využívať virtuálnu pokladnicu, ale elektronickú registračnú pokladnicu napojenú online na portál finančnej správy.

Pokiaľ taxikár používa elektronickú registračnú pokladnicu alebo virtuálnu registračnú pokladnicu a vozidlo je vybavené zabudovaným funkčným taxametrom, ktorý vyhotoví a vydáva potvrdenku o zaplatenom cestovnom, nemusí tlačiť pokladničný doklad z pokladnice, ale iba v nej zaevidovať celkovú sumu platenej ceny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.