Zo záchrannej lode plaviacej sa neďaleko Malty evakuovali tehotnú ženu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Miláno 11. apríla (TASR) - Nemecká humanitárna organizácia Sea-Eye vo štvrtok uviedla, že zo záchrannej lode s vyše 60 utečencami na palube, ktorá pri pobreží Malty už ôsmy deň čaká na povolenie zakotviť, evakuovali tehotnú ženu. Informovala o tom agentúra AP.

Sea-Eye spresnila, že 23-ročnú Nigérijčanku, ktorá trpela epileptickými záchvatmi, na základe ich žiadosti evakuovali maltské úrady. Ide už v poradí o druhú ženu, ktorá bola evakuovaná z tejto lode, nazvanej Alan Kurdi.

Nemecká organizácia tvrdí, že ich loď "pre zvyšných 62 utečencov a 17 členov posádky naliehavo potrebuje rýchle politické, ale predovšetkým humanitárne riešenie".

Kapitán lode Werner Czerwinski uviedol, že mnohí ľudia na palube trpia morskou chorobou, a vyjadril obavy, že v dôsledku zlého počasia sa situácia zhorší.

Plavidlo humanitárnej organizácie Sea-Eye zostáva podľa slov jej hovorkyne Carlotty Weibleovej v medzinárodných vodách pri najjužnejšom talianskom ostrove Lampedusa, ku ktorého brehom sa však bez povolenia približovať nebude.

Taliansko aj Malta odmietajú prijímať vo svojich prístavoch lode humanitárnych organizácií, ktoré podľa ich slov svojou činnosťou len povzbudzujú prevádzačov, aby na more vysielali chatrné plavidlá preplnené migrantmi hľadajúcimi útočisko v Európe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.